Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 14613446
Beslemeler
Ana Sayfa arrow Bilgi Hizmetleri arrow Yurtdışı Seyahat Bilgileri ve Duyuruları arrow * Yurdışı İşbirliği Duyuruları arrow * 25. CACCI Konferansı Daveti 6-8 Mart 2011
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
* 25. CACCI Konferansı Daveti 6-8 Mart 2011 Yazdır E-posta
08.02.2011 17:49

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB)’ nden odamıza ulaşan 02.02.2011 tarih ve 411/3157  sayılı yazısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL’ün, hitap ederek onurlandıracağı, 25. Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) Konferansı, TOBB evsahipliğinde ve CACCI işbirliğinde, 6 - 8 Mart 2011 tarihlerinde, İstanbul’da, Çırağan Sarayı’nda düzenleneceği bildirilmiştir.

TOBB’nin de üyesi bulunduğu, 27 ülkeyi kapsayan, Asya’da 3 milyondan fazla özel teşebbüsü temsil eden, ulusal ticaret ve sanayi odaları ile ticaret dernekleri ve firmalardan oluşan Asya-Pasifik Ticaret Odaları Konfederasyonu (CACCI), ticareti, yatırımları ve iş dünyasının bölgedeki rolünü arttırarak, hem bölgesel hem de global ekonomik konuların, uluslar arası kuruluşların temsilcileri ve iş dünyası liderlerinin bir araya gelerek tartıştıkları yıllık konferanslar düzenlemektedir.

Asya Pasifik bölgesinin önümüzdeki 30 yıla damgasını vuracağı ve enerji ithalatçısı olan bu bölgenin,  Rusya, Orta Asya, Ortadoğu, Afrika ve Avrupa ile kuracağı ilişkilerin, dünya ekonomisi için belirleyici olacağı ve 21. Yüzyılın bir “Pasifik  Yüzyılı” olması beklenmektedir. Bir tarafta Japonya ve Kore gibi inovasyon ve teknoloji devleri, bir tarafta Pakistan, Endonezya, Vietnam, Filipinler gibi yükselen pazarları kapsayan ve her türlü ürünün farklı kalite ve ölçeklerde üretildiği bu bölge, 3 milyarın üzerinde tüketicisi ile büyük pazar niteliği taşımaktadır. Asya Pasifik ülkeleri önemli miktarda yatırımları çekmesinin yanı sıra, yatırım ihraç eden ülkeleri de içerisinde bulundurmaktadır. Hızla gelişen CACCI ülkelerine, 2009 yılında yapılan doğrudan yabancı yatırım akışı 348 milyar dolara, bölgenin sadece ithalatı ise 4 trilyon dolara ulaşmaktadır.
 
Bu gelişmeler doğrultusunda, Asya Pasifik ülkeleri ile mevcut ticari ve ekonomik ilişkilerimizin çeşitlendirilmesi, geliştirilmesi ve ihracat ve yatırım perspektifi ile gelecekte kurulabilecek potansiyel ortaklıklara temel teşkil edebilecek işbirliği platformları oluşturulması  hedeflenmektedir.
 
Bu amaçla, CACCI işbirliğinde bu yıl 25.si düzenlenecek olan Konferans, Türk iş dünyasının, bölgedeki ekonomik potansiyeli ve gelecek hakkında beklentileri, ilgili iş dünyası liderlerinden  öğrenmelerini sağlayacak, ayrıca, katılımcılara bölgenin iş dünyası liderleri ve uluslararası kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelme fırsatı yaratarak, yeni iş partnerleri ile stratejik ortaklıklar kurabilecekleri bir ortam sunacaktır.
 
“Asya İş Dünyası: Dünya Ekonomik Dengesi Kayarken Önceliklerin Yeniden Belirlenmesi” temalı bu yılki Konferansın oturumlarında, bölgenin önceliklerinin yeniden belirlenmesi, kaynakların azami kullanımı, sınır ötesi bölgesel alt yapının geliştirilmesi, bölgesel işbirliğini destekleyici politikaların değerlendirilmesi, bölgedeki ekonomik büyümenin maksimum ve sürdürülebilir seviyelere getirilmesi için ileri teknolojiden ve yenilikçi yaklaşımlardan nasıl yararlanılacağı gibi konular, liderler, uzmanlar ve iş dünyası temsilcileri tarafından ele alınacaktır.
 
Konferansa yurt içinden katılım ücreti, kayıt işlemi 14 Şubat 2011 tarihine kadar yaptırıldığı takdirde kişi başı 50,- Euro,  kayıt işlemi bu tarih sonrasında yaptırıldığı takdirde 75,- Euro’dur.
 
Konferans bilgileri ve katılım formları www.cacci25istanbul.org adresinden temin edilebilir.

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
Üye Kart Avantajları
AppStore
GooglePlay
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.