Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 14612952
Beslemeler
Ana Sayfa
Advertisement
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
ALTSO BAŞKANI ŞAHİN'DEN MÜJDE Yazdır E-posta
12.07.2016 16:42

myo_inceleme-1.gifALTSO TURİZM MYO AĞUSTOS’TA BİTİYOR

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu inşaatında incelemelerde bulundu. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Şubat’ta yapımına başlanan okulu, Ağustos ayında ALKÜ Rektörlüğü’ne teslim edeceklerini söyledi.

myo_inceleme-2.gif


Başkan Şahin, “Rekor bir şekilde inşaatı tamamladık. Yüzde 85’lik bölüm bitti. Ağustos ayının ortasında her şeyi tamamlanmış bir şekilde ALKÜ Rektörlüğü’nün hizmetine bırakacağız” dedi.

myo_inceleme-3.gif


Başkan Şahin ve Rektör Pınarbaşı’nın yanı sıra, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Bilal Sözen, ALTSO Meclis Üyesi Ahmet Dayanç, projenin yapı denetimini ücretsiz üstlenen TOBB Antalya Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu ve Mimar Cüneyt Darı da ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen incelemede hazır bulundu.

myo_inceleme-4.gif


ŞAHİN: “EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nda yapılan incelemenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Yönetimi olarak göreve geldikleri günden bu yana eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi. ALTSO çatısı altında ALTSO Akademi’yi kurduklarını belirten Başkan Şahin, mesleki eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim seminerlerine de ağırlık verdiklerini aktardı.

myo_inceleme-5.gif


ŞAHİN: “ARA ELAMAN SIKINTISI VAR”

Turizm sektöründe ara elaman sıkıntısının yaşandığı belirten Başkan Şahin, “Hükümetimizin Alanya’mızda devlet üniversitesi kurmasına ALTSO Yönetimi, ALTSO Meclisi olarak sessiz kalmadık. Turizmci arkadaşlarımızla da yaptığımız istişareler sonucunda ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nu yapma kararı aldık ve Alanya’mızın tüm değerleriyle birlikte bu okul için seferber olduk. Daha önce yaptığımız açıklamalarda okulumuzu Eylül gibi ALKÜ’ye teslim edecektik. Ama hızlı çalışmalarımız neticesinde inşaatı bitirdik sayılır. Ağustos ayı gibi okulumuzu ALKÜ’ye teslim edeceğiz. Okulumuzun hizmete girmesinin ardından Alanya’mızda yaşanan ara eleman sıkıntısı ortadan kalkacak” dedi.

myo_inceleme-6.gif


ŞAHİN’DEN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nda büyük emeklerinin olduğuna değinen Başkan Şahin, “Tüm projelerimizde olduğu gibi Sayın Dışişleri Bakanımız okulumuz konusunda da her türlü desteği verdi kendisine çok teşekkür ederim” dedi.
Başkan Şahin, ayrıca projede ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın da önemli destekleri olduğunu vurgulayarak, proje çalışmalarını ücretsiz üstlenen İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu ve Mimar Cüneyt Darı ile emeği geçenlere teşekkür etti.

myo_inceleme-5.gif


DİM: “ODAYA YÜK OLMADAN YAPILDI”

Başkan Şahin’den sonra söz alan TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ise, ALTSO’nun önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. Dim, “ALTSO meslek yüksekokulu bir başlangıçtı. Alanya şartlarında bu proje büyük başarı. Hem üyeye hem odaya yük olmadan yapıldı. Alanya da katkı sağladı. Öğrencilerimizin sağladığı ekonomik katkıyı göz ardı edemeyiz. İki üniversitemiz var. Alanya'nın öğrenci şehri olmasında üniversiteler önemli bir misyon edinecek. Bu nedenle ALTSO başkanımızı tebrik ediyorum" diye konuştu.

myo_inceleme-7.gif


PINARBAŞI: “BAŞKANIMIZ ŞAHİN’İ TEBRİK EDERİM”

ALKÜ Rektörü Pınarbaşı da, "2015 yılının sonlarında Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla bu binanın yapılması için protokol imzalamıştık. O gün Başkanımız Mehmet Şahin en kısa sürede biteceğini söylemişti. Bir rekor kırıldı ve kısa süre içerisinde şimdiki halini aldı.  10 aydır Alanya'dayım, ALTSO Yönetimi her zaman yanımda oldu. Alanya bir turizm beldesi. Turizm buranın can damarı. Başkanımız 'Turizmde böyle açıklar var' dedi ve biz de YÖK'e başvurduk ve kabul edildi. İnşallah Başkan'ımızın dediği gibi turizmin kalitesini yükseltecek elemanları hizmete sunacağız. Alanya gerçekten çok güzel bir üniversite şehri olacak. Burası Türkiye'nin önde gelen şehri ve üniversitesi olacak. Eylülde öğrenci sayımızın 8 bin civarına çıkmasını bekliyoruz. En büyük sıkıntımız yer. O yüzden bu bina bize can simidi gibi olacak. İyi ki başkanımız burayı yaptırdı. Kendisini tebrik ediyorum, ayrıca çalışmalarından dolayı da çok teşekkür ederim" dedi.

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Anasayfa Haberler Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş haberleri görmek için tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
kalitebelgesi.jpg
voctestlogo
Üye Kart Avantajları
Üye Bilgi Güncelleme
Üye Görüş ve Öneri Formu
AppStore
GooglePlay
fuarDuyuru.png is-firsatlari.png
ttk7Duyuru.png sicilDuyuru.png
Duyurular
 • EV KADINLARI YARIŞIYOR 2017
  15:18 - 10.05.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da  ev kadınları için yarışma düzenliyor.

  Devamını oku...
 • CEZAYİR'İN İTHALAT KOTASI UYGULAMASININ GENİŞLETİLMESİ
  09:10 - 26.04.2017

  Cezayir Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamaya istinaden 2017 yılında da aşağıda kayıtlı 21 sanayi ve tarım ürününün ithalatı ile ilgili olarak ithalatçı firmalar için lisans alınması koşulu getirilmiştir.

  Devamını oku...
 • SANAYİ SİCİL BELGESİ ALMIŞ İŞLETMELER İÇİN YILLIK İŞLETME CETVELİ DUYURUSU
  17:00 - 19.04.2017

  6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanununun 5. maddesi gereğince, Sanayi işletmeleri her yıl sonundan itibaren 4 ay içerisinde (01 Ocak – 30 Nisan) bir önceki yıla ait yıllık işletme cetvellerinin online…

  Devamını oku...
 • EXPO 2020
  16:12 - 17.04.2017

  EXPO 2020'ye ev sahipliği yapacak olan Dubai, organizasyon için önemli bir bütçe ayırdı.

  Devamını oku...
 • ANTALYA'DA TÜRKİYE-AFRİKA TARIM BAKANLARI TOPLANTISI VE İŞ FORUMU
  11:29 - 17.04.2017

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza ulaşan 11.04.2017 tarih ve 6076 sayılı yazıda,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınan yazıya atfen, Antalya’da, 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan, Cumhurbaşkanımız Sayın…

  Devamını oku...
 • GİRİŞİMCİLİK VE GİRİŞİMCİ KÜLTÜR BİLEŞENİ
  11:52 - 14.04.2017

  KOSGEB tarafından odamıza ulaşan 03.04.2017 tarih ve 60014838-745.01.01-E.5057 sayılı yazıda Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının (EU Programme for the Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises-COSME)…

  Devamını oku...
 • AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİ HAKKINDA
  11:43 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirilmiş olup, ulusal katkı payının ödenmesi ve programın izleme ve değerlendirmesinden sorumlu olduğunu açıklandı.

  Devamını oku...
 • COSME PROGRAMI
  11:32 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayan İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında 2,3 milyar Avro'luk bütçe tahsisi yapıldı.

  Devamını oku...
 • DİJİTAL BEDEN DİLİMİZ
  15:18 - 13.04.2017

  ALTSO Akademi'nin 2017 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri Çiğdem Duman'ın katılacağı 'Dijital Beden Dilimiz' semineriyle devam ediyor.

  Devamını oku...
 • MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI
  16:12 - 11.04.2017

  ALTSO Voc-Test Merkezi tarafından Oda Temizleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3) ve Ön Büro Görevlisi (Seviye 4) Meslekleri için Mesleki Yeterlilik Sınavı Açılacaktır.

  Devamını oku...
 • ALTSO ÜYELERİNE WALDORF MÜJDESİ
  17:41 - 07.04.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Waldorf Eğitim Vakfı Özel Yaşam Okulları arasında, Avantaj Kart projesi kapsamında ALTSO üyelerini ve personellerini kapsayan indirim protokolü imzalandı.

  Devamını oku...
 • KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI
  10:53 - 29.03.2017

  Karayolu Taşıma Yönetmeliği Taslağı hakkında önemli duyuru.

  Devamını oku...
 • UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
  14:29 - 24.03.2017

  Odamız ile İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında yapılan KOSGEB Girişimcilik Kursu Protokolü kapsamında, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" düzenlenecektir. Başvurular, İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü’ne internet üzerinden yapılacaktır.

  Devamını oku...
 • KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ
  10:51 - 22.03.2017

  Odamız ile TSE Belgelendirme Merkezi Başkanlığı işbirliğinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi, İç Tetkik Eğitimi ve Risk Tabanlı Proses Eğitimi düzenlenecektir.

  Devamını oku...
 • İŞARET DİLİ KURSU
  11:32 - 15.03.2017

  Odamız ile Alanya Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 120 saatlik İşaret Dili kursu düzenlenecektir.

  Devamını oku...
Duyurular Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş duyuruları görmek için tıklayınız.
Alanya Canlı
alanya260.jpg
yenittk1.jpg
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.