Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 14612945
Beslemeler
Ana Sayfa
Advertisement
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
ALANYA TOPTANCI HALİ'NİN TEMELİ GÖRKEMLİ TÖRENLE ATILDI Yazdır E-posta
12.12.2016 09:36

hal_temel_atma-1.gifBAŞKAN ŞAHİN: “ÇOK EMEK VERDİK AMA EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞINI ALDIK”

Projesi ALTSO tarafından çizdirilen Yeni Toptancı Hali’nin temeli 10 Aralık 2016 Cumartesi günü görkemli bir törenle atıldı.

hal_temel_atma-2.gif

Suriyeli konulu toplantı için Paris’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da törene sinevizyonla bağlanarak projeyi başarıyla yürüten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e teşekkür etti. Türkler Mahallesi, Gökçeler Mevkii'nde gerçekleştirilen temel atma törenine Başkan Türel ve Şahin’in yanı sıra, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTSO Yönetim ve Meclis üyeleri, oda başkanları, hal esnafları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

hal_temel_atma-3.gif

Törende konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Hal esnaflarımızla fikir alışverişinde bulunarak projesini ücretsiz olarak çizdiğimiz toptancı halinin temelini bugün atıyoruz. Alanya’mıza, bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Emeklerimizin karşılığını almayı nasip eden rabbime şükürler olsun” dedi.

ŞAHİN: “BIKMADAN TOPLANTI YAPTIK”

Törende konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’da turizm ve inşaat kadar tarımında lokomotif olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le, hal esnafının da katılımıyla çok sayıda toplantı yaptıklarını aktaran Başkan Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes bey, hal projesini bizim yapmamızı uygun gördü. Biz de halci arkadaşlarımızla birlikte sayısız toplantı yaptık. Görüş alışverişinde bulunduk. Onların istediği gibi projeyi hazırladık. Proje tamamlanınca inşallah yıllarca Alanya’mıza hizmet edecek” dedi.
hal_temel_atma-4.gif

ŞAHİN’DEN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Yeni toptancı hal projesini hiçbir ücret talep etmeden ALTSO olarak çizdirdiklerini aktaran Başkan Şahin, projeye ücretsiz emek veren İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu, Harita Mühendisi Kadir Akın, Mimar Cüneyt Darı, Makine Mühendisi Mustafa Sönmez, Mimar Mustafa Yıldız, İnşaat Mühendisi Halil Dalkılıç, Elektrik Mühendisi Umut Mirioğlu, Elektrik Mühendisi Ali Aras’ı kürsüye davet ederek katılımcılar önünde teşekkür etti.
Başkan Şahin ayrıca başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel olmak üzere projeye emek veren herkese teşekkür etti.
hal_temel_atma-7.gif

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise proje hakkında bilgiler verdi. Türel, "Defalarca komisyoncularla toplantılarla proje gerçekleşti. ALTSO'da ön sunum yaptık. Projeyi çok beğendiler. Şu anda Alanya halinde toptancı 50 metrekarede faaliyet sürdürüyor. Biz bunu 197 metrekareye çıkarıyoruz. Sundurmaları 20 metreden 50 metreye çıkarıyoruz. Ardiye sayısı az dediler. 66 ardiye bir o kadar daha yeni ardiyelerle artmış olacak. Halin bir kapısından aynı anda 3 tır hem giriş hem çıkış yapacak. Bugünkü halin meydanlığı 20 dönüm. Meydanlık alanı 3 misli proje içinde yer alıyor. 4 halin metrekaresi 140 bin metrekare. Sadece bu alanda 149dönüm alana kavuşuyoruz. Alanya’ya en iyisini yapma gayreti içerisinde olduk. Hiçbir zaman baskıcı yönetim anlayışı içinde olmadık.  Biz en iyisini yaptık. Bu projeler Alanya’nın. Bu proje bittiğinde Alanyalılar yararlanacak.  Büyükşehir olarak burada 100 milyon TL ye kadar yatırım yaptığımızı dikkatinize sunarım"  dedi.
Başkan Türel ayrıca projenin ALTSO tarafından hazırlandığını belirterek Başkan Şahin’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.
hal_temel_atma-6.gif


ÇAVUŞOĞLU’NDAN SİNEVİZYONDA TEŞEKKÜR

Fransa’nın başkenti Paris’te Suriye ateşkesi konusunda toplantı olduğu için Alanya’ya gelemeyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da temel atma törenine sinevizyonla bağlandı. Bakan Çavuşoğlu, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in proje konusunda büyük emekler verdiğini belirterek, başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ALTSO olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

hal_temel_atma-5.gif

Törende konuşan Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven ile Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de projeye emek veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e teşekkür ederek, tarımın öneminden bahsettiler.
Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'in butona basmasıyla temel atıldı.
 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Anasayfa Haberler Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş haberleri görmek için tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
kalitebelgesi.jpg
voctestlogo
Üye Kart Avantajları
Üye Bilgi Güncelleme
Üye Görüş ve Öneri Formu
AppStore
GooglePlay
fuarDuyuru.png is-firsatlari.png
ttk7Duyuru.png sicilDuyuru.png
Duyurular
 • EV KADINLARI YARIŞIYOR 2017
  15:18 - 10.05.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da  ev kadınları için yarışma düzenliyor.

  Devamını oku...
 • CEZAYİR'İN İTHALAT KOTASI UYGULAMASININ GENİŞLETİLMESİ
  09:10 - 26.04.2017

  Cezayir Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamaya istinaden 2017 yılında da aşağıda kayıtlı 21 sanayi ve tarım ürününün ithalatı ile ilgili olarak ithalatçı firmalar için lisans alınması koşulu getirilmiştir.

  Devamını oku...
 • SANAYİ SİCİL BELGESİ ALMIŞ İŞLETMELER İÇİN YILLIK İŞLETME CETVELİ DUYURUSU
  17:00 - 19.04.2017

  6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanununun 5. maddesi gereğince, Sanayi işletmeleri her yıl sonundan itibaren 4 ay içerisinde (01 Ocak – 30 Nisan) bir önceki yıla ait yıllık işletme cetvellerinin online…

  Devamını oku...
 • EXPO 2020
  16:12 - 17.04.2017

  EXPO 2020'ye ev sahipliği yapacak olan Dubai, organizasyon için önemli bir bütçe ayırdı.

  Devamını oku...
 • ANTALYA'DA TÜRKİYE-AFRİKA TARIM BAKANLARI TOPLANTISI VE İŞ FORUMU
  11:29 - 17.04.2017

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza ulaşan 11.04.2017 tarih ve 6076 sayılı yazıda,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınan yazıya atfen, Antalya’da, 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan, Cumhurbaşkanımız Sayın…

  Devamını oku...
 • GİRİŞİMCİLİK VE GİRİŞİMCİ KÜLTÜR BİLEŞENİ
  11:52 - 14.04.2017

  KOSGEB tarafından odamıza ulaşan 03.04.2017 tarih ve 60014838-745.01.01-E.5057 sayılı yazıda Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının (EU Programme for the Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises-COSME)…

  Devamını oku...
 • AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİ HAKKINDA
  11:43 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirilmiş olup, ulusal katkı payının ödenmesi ve programın izleme ve değerlendirmesinden sorumlu olduğunu açıklandı.

  Devamını oku...
 • COSME PROGRAMI
  11:32 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayan İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında 2,3 milyar Avro'luk bütçe tahsisi yapıldı.

  Devamını oku...
 • DİJİTAL BEDEN DİLİMİZ
  15:18 - 13.04.2017

  ALTSO Akademi'nin 2017 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri Çiğdem Duman'ın katılacağı 'Dijital Beden Dilimiz' semineriyle devam ediyor.

  Devamını oku...
 • MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI
  16:12 - 11.04.2017

  ALTSO Voc-Test Merkezi tarafından Oda Temizleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3) ve Ön Büro Görevlisi (Seviye 4) Meslekleri için Mesleki Yeterlilik Sınavı Açılacaktır.

  Devamını oku...
 • ALTSO ÜYELERİNE WALDORF MÜJDESİ
  17:41 - 07.04.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Waldorf Eğitim Vakfı Özel Yaşam Okulları arasında, Avantaj Kart projesi kapsamında ALTSO üyelerini ve personellerini kapsayan indirim protokolü imzalandı.

  Devamını oku...
 • KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI
  10:53 - 29.03.2017

  Karayolu Taşıma Yönetmeliği Taslağı hakkında önemli duyuru.

  Devamını oku...
 • UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
  14:29 - 24.03.2017

  Odamız ile İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında yapılan KOSGEB Girişimcilik Kursu Protokolü kapsamında, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" düzenlenecektir. Başvurular, İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü’ne internet üzerinden yapılacaktır.

  Devamını oku...
 • KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ
  10:51 - 22.03.2017

  Odamız ile TSE Belgelendirme Merkezi Başkanlığı işbirliğinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi, İç Tetkik Eğitimi ve Risk Tabanlı Proses Eğitimi düzenlenecektir.

  Devamını oku...
 • İŞARET DİLİ KURSU
  11:32 - 15.03.2017

  Odamız ile Alanya Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 120 saatlik İşaret Dili kursu düzenlenecektir.

  Devamını oku...
Duyurular Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş duyuruları görmek için tıklayınız.
Alanya Canlı
alanya260.jpg
yenittk1.jpg
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.