Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 14612902
Beslemeler
Ana Sayfa
Advertisement
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
BAKANLIKTA BÜYÜK BULUŞMA Yazdır E-posta
16.02.2017 07:40

turizm_bakan_avc_1.gifBAKANLIKTA BÜYÜK BULUŞMA

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin tarafından oluşturulan Alanya heyeti, Turizm ve Kültür Bakanı Nabi Avcı ve bakanlık kurmayları ile bir araya geldi. Oldukça verimli geçen ve Alanya’nın sorunları ile çözüm önerilerinin bir rapor halinde sunulduğu toplantı 1.5 saat den fazla sürdü.

turizm_bakan_avc_2.gif


ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve turizmcilerden oluşan ALTSO heyeti, Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’yı ziyaret etti. Başkan Şahin, kötü geçen 2016 yılının ardından esnafın yüzünü güldürecek acil talepleri Bakan Avcı’ya iletti. Oldukça verimli geçen toplantıda Bakan Avcı, Başkan Şahin’e hitaben, “Çok iyi hazırlanmışsınız. Taleplerinizi önemle dikkate alacağız. Sektöre gayet hakim bir heyet ile karşılaşmak bir bakan olarak beni ziyadesiyle mutlu etti” dedi. Başkan Şahin açıklamasında ayrıca, “Bu önemli toplantının gerçekleşmesini sağlayan Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

turizm_bakan_avc_3.gif


Alanya heyetini Turizm ve Kültür Bakanlığında Bakan Nabi Avcı’nın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Baş Danışmanı Fatih Dut, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Yatırım İşletmeler Genel Müdürü Kudret Arslan, Özel Kalem Müdürü Murat Nedim ve Müsteşar Yardımcısı Baki Alkaçar karşıladı. Toplantı süresinde Bakan Avcı’nın kurmaylarına heyetin talepleri ile ilgili talimatlar verdiği görüldü.

turizm_bakan_avc_4.gif


Alanya Heyetinde ise ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Banu Okan Kavukçu, Ali Kamburoğlu, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, Alara Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Serdar Gür, turizmciler Levent Danışman, Levent Benal, Cengiz Bektaş, Oytun Kan ile ALTSO Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Necati Şatana katıldı.

turizm_bakan_avc_5.gif


ŞAHİN: “ÇABALARINIZI TAKDİR EDİYORUZ ANCAK DAHA FAZLA DESTEĞE İHTİYAÇ VAR”

Bakan Nabi Avcı’nın “Hoş geldin” konuşmasının ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin söz alarak, “Sayın Bakanım.Yaşanan çok sayıda kriz maalesef Alanya’mızın üç ana sektörü turizm, tarım ve inşaatı çok olumsuz biçimde etkiledi. Çok sayıda tesis kapılarını kapatırken binlerce turizm çalışanı işsiz kaldı. Hükümetimizin bunca iç ve dış şer odaklarına karşı verdiği büyük mücadelenin yanı sıra çeşitli turizm tedbirleri alması da sevindirici ancak daha fazla desteğe ihtiyaç var. Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’da geçtiğimiz günlerde Ukrayna’dan müjdeler verdi. Sağolun sizin de çabalarınız takdire şayan. Biz bugün turizm sektöründen oluşturduğumuz bu heyet ile seizlerden bir takım isteklerde bulunacağız” diye konuştu.

turizm_bakan_avc_6.gif


ALANYA’NIN TALEPLERİ NELER?

Başkan Şahin, konuşmasında daha sonra Anadolu Jet’in tur operatörlerine charter hizmeti vererek Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na yurt dışından direkt uçuş yapması, bozulan ülke imajına yönelik çalışmalar, SGK Prim Kolaylığı,ÖTV ile KDV İndirimi ya da turzimcilerin ihracatçı sayılması, banka borçlarının yapılandırılması, ülkemize kimlikle girişin başta Rusya olmak üzere farklı ülkeler için de yaygınlaştırılması, spor ve sağlık turizmi, AKDAĞ ve Golf Merkezleri, Gazipaşa Havalimanı’nın kapasitesinin arttırılması, iç pazara yönelik de kamu çalışanlarına faizsiz tatil kredi verilmesi ve izinlerin önceden belirlenmesi gibi konularda taleplerde bulundu.

turizm_bakan_avc_7.gif


BAKAN AVCI TALİMAT YAĞDIRDI

Başkan Şahin ve turizmcilerin sorunlarını dikkatle dinleyen Bakan Avcı toplantıya katılan genel müdür, müsteşar ve diğer bürokratlarına gerekli çalışmaların yapılarak kendilerine rapor verilmesi yönünde talimatlar verdi.

turizm_bakan_avc_8.gif


ŞAHİN: “ULAŞIM OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Alanya esnafının taleplerini Bakan Avcı’ya ileten Başkan Şahin, “Anadolu Jet’ten Alanya–Gazipaşa Havalimanı’ndan Stockholm, Oslo, Helsinki ve Kopenhag gibi önemli şehirlere direkt uçuş istiyoruz. Direkt uçuşun olması Alanya’mız turizmine bir ivme kazandırır. Alanya-Gazipaşa Havalimanı konusunda da bugüne kadar önemli iyileştirmeler yapıldı. Ama bazı aksaklıklar var. Terminal binası, otopark ve havalimanına girişte eksikliklerimiz var. Sayın bakanımız çok sorunumuz var ama ulaşım olmazsa olmazımız” dedi.
 

turizm_bakan_avc_9.gif


ŞAHİN: “ALANYA’YA AŞIK OLMAYAN YOK”

Alanya için spor ve sağlık turizminin önemine de değinen Başkan Şahin, “Alanya’mıza gelip aşık olmayan yok. Çeşitli ülkelerden 38 bin yabancı Alanya’mızdan ev aldı. Ama kültür, sağlık ve spor turizminde çok gerideyiz. Spor ve sağlık turizmine yatırım yapılmasını istiyoruz. Alanya’mızda AKDAĞ ve golf merkezleriyle ilgili yatırımlar var. Bunların bir an önce bitirilmesini ve turizme kazandırılmasını istiyoruz” dedi. Ülkemizin imajıyla ilgili de yurt dışında ciddi sıkıntıların olduğunu aktaran Başkan Şahin, “İmajla ilgili sıkıntılarımız var. Rakip ülkelerimiz sınırımızda yaşanan olayları Türkiye’de oluyormuş gibi gösteriyor. Bu konuda ciddi bir çalışma istiyoruz. İmajımızı düzeltmemiz gerekiyor” dedi. Başkan Şahin ayrıca, Rusya ve çevre ülkelere kimlikle giriş, kamu çalışmalarının izin tarihlerini yılbaşında belirlenmesi ve buna bağlı olarak faizsiz tatil kredisi verilmesi, SGK primleriyle ilgili çalışma yapılması, turizmciye KDV indirimi, turizmcinin ihracatçı kapsamına alınması, alkollü içeceklerde ÖTV indirimi, banka borçlarının yapılandırılması ve birçok konuda Bakan Avcı’dan taleplerde bulundu.

turizm_bakan_avc_10.gif


BAKAN AVCI’DAN ŞAHİN’E ÖVGÜ

Yönetim Kurulu faaliyetlerinin yer aldığı kitapçığı Başkan Şahin’den alarak inceleyen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ALTSO Başkanı Şahin’i başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. ALTSO’nun çalışmalarından övgüyle bahseden Avcı, Alanya’ya büyük önem verdiklerini ve Dışişleri Bakanımız Alanya’mızın Gururu Mevlüt Çavuşoğlu’yla da sık sık görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Bakan Avcı, ALTSO’nun faaliyetlerini çok başarılı bulduğuna değinerek, “Mehmet Şahin kardeşimiz bakanlık gibi çalışmış. Takdir etmemek mümkün değil” şeklinde değerlendirmede bulundu.

turizm_bakan_avc_11.gif

turizm_bakan_avc_12.gif
turizm_bakan_avc_13.gif
turizm_bakan_avc_14.gif
turizm_bakan_avc_15.gif


 

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Anasayfa Haberler Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş haberleri görmek için tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
kalitebelgesi.jpg
voctestlogo
Üye Kart Avantajları
Üye Bilgi Güncelleme
Üye Görüş ve Öneri Formu
AppStore
GooglePlay
fuarDuyuru.png is-firsatlari.png
ttk7Duyuru.png sicilDuyuru.png
Duyurular
 • EV KADINLARI YARIŞIYOR 2017
  15:18 - 10.05.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da  ev kadınları için yarışma düzenliyor.

  Devamını oku...
 • CEZAYİR'İN İTHALAT KOTASI UYGULAMASININ GENİŞLETİLMESİ
  09:10 - 26.04.2017

  Cezayir Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamaya istinaden 2017 yılında da aşağıda kayıtlı 21 sanayi ve tarım ürününün ithalatı ile ilgili olarak ithalatçı firmalar için lisans alınması koşulu getirilmiştir.

  Devamını oku...
 • SANAYİ SİCİL BELGESİ ALMIŞ İŞLETMELER İÇİN YILLIK İŞLETME CETVELİ DUYURUSU
  17:00 - 19.04.2017

  6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanununun 5. maddesi gereğince, Sanayi işletmeleri her yıl sonundan itibaren 4 ay içerisinde (01 Ocak – 30 Nisan) bir önceki yıla ait yıllık işletme cetvellerinin online…

  Devamını oku...
 • EXPO 2020
  16:12 - 17.04.2017

  EXPO 2020'ye ev sahipliği yapacak olan Dubai, organizasyon için önemli bir bütçe ayırdı.

  Devamını oku...
 • ANTALYA'DA TÜRKİYE-AFRİKA TARIM BAKANLARI TOPLANTISI VE İŞ FORUMU
  11:29 - 17.04.2017

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza ulaşan 11.04.2017 tarih ve 6076 sayılı yazıda,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınan yazıya atfen, Antalya’da, 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan, Cumhurbaşkanımız Sayın…

  Devamını oku...
 • GİRİŞİMCİLİK VE GİRİŞİMCİ KÜLTÜR BİLEŞENİ
  11:52 - 14.04.2017

  KOSGEB tarafından odamıza ulaşan 03.04.2017 tarih ve 60014838-745.01.01-E.5057 sayılı yazıda Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının (EU Programme for the Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises-COSME)…

  Devamını oku...
 • AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİ HAKKINDA
  11:43 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirilmiş olup, ulusal katkı payının ödenmesi ve programın izleme ve değerlendirmesinden sorumlu olduğunu açıklandı.

  Devamını oku...
 • COSME PROGRAMI
  11:32 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayan İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında 2,3 milyar Avro'luk bütçe tahsisi yapıldı.

  Devamını oku...
 • DİJİTAL BEDEN DİLİMİZ
  15:18 - 13.04.2017

  ALTSO Akademi'nin 2017 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri Çiğdem Duman'ın katılacağı 'Dijital Beden Dilimiz' semineriyle devam ediyor.

  Devamını oku...
 • MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI
  16:12 - 11.04.2017

  ALTSO Voc-Test Merkezi tarafından Oda Temizleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3) ve Ön Büro Görevlisi (Seviye 4) Meslekleri için Mesleki Yeterlilik Sınavı Açılacaktır.

  Devamını oku...
 • ALTSO ÜYELERİNE WALDORF MÜJDESİ
  17:41 - 07.04.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Waldorf Eğitim Vakfı Özel Yaşam Okulları arasında, Avantaj Kart projesi kapsamında ALTSO üyelerini ve personellerini kapsayan indirim protokolü imzalandı.

  Devamını oku...
 • KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI
  10:53 - 29.03.2017

  Karayolu Taşıma Yönetmeliği Taslağı hakkında önemli duyuru.

  Devamını oku...
 • UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
  14:29 - 24.03.2017

  Odamız ile İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında yapılan KOSGEB Girişimcilik Kursu Protokolü kapsamında, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" düzenlenecektir. Başvurular, İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü’ne internet üzerinden yapılacaktır.

  Devamını oku...
 • KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ
  10:51 - 22.03.2017

  Odamız ile TSE Belgelendirme Merkezi Başkanlığı işbirliğinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi, İç Tetkik Eğitimi ve Risk Tabanlı Proses Eğitimi düzenlenecektir.

  Devamını oku...
 • İŞARET DİLİ KURSU
  11:32 - 15.03.2017

  Odamız ile Alanya Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 120 saatlik İşaret Dili kursu düzenlenecektir.

  Devamını oku...
Duyurular Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş duyuruları görmek için tıklayınız.
Alanya Canlı
alanya260.jpg
yenittk1.jpg
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.