Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 14612934
Beslemeler
Ana Sayfa
Advertisement
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
MİLLİ SEFERBERLİĞE BÜYÜK İLGİ Yazdır E-posta
08.03.2017 07:47

milli_seferberlik-1.gifŞAHİN: “İSTİHDAMA KATKI YAPMAK MİLLİ GÖREVDİR”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ projesinin bilgilendirme toplantısı ALTSO ve ALSMO işbirliğinde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

milli_seferberlik-2.gif


ALTSO Konferans salonunun tıklım tıklım dolması nedeniyle  fuaye salonunda kamera sistemi kuruldu. Salona sığmayan kalabalık bu sayede programı canlı takip edebildi.

milli_seferberlik-3.gif


Toplantıda, İŞKUR ve SGK’dan gelen uzmanlar tarafından “İstihdam Seferberliği" kapsamında yapılan düzenlemeler, teşvikler ve İŞKUR tarafından düzenlenen mesleki eğitim programları hakkında önemli bilgiler aktarıldı.

milli_seferberlik-4.gif


Alanya Ticaret ve Sanayi Odası(ALTSO) ile Alanya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın (ALSMO) işbirliğinde düzenlenen toplantıya, SGK İl Müdürü Nejat Deniz, SGK Alanya Merkez Müdürü Halil Murat Uyar, İŞKUR Alanya Merkez Müdürü Selami Harman ve İŞKUR ile SGK’dan uzmanlar konuşmacı olarak katıldı.

milli_seferberlik-5.gif


Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması amacıyla başlattığı ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programının önemine dikkat çekti. Şahin, “Mesele milli konular olduğunda Alanya’mızın iş dünyası ve halkı buna kayıtsız kalmaz. İstihdamın azaltılması ekonomiyi güçlendirir. Biz de Alanya olarak üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

milli_seferberlik-6.gif


ŞAHİN: “DOSTA, DÜŞMANA GÖSTERDİ”

‘Çok şükür ki milletimizin sağduyusu, iş dünyamızın basireti ve yoğun gayretleriyle ülkemiz üzerindeki olumsuzlar bertaraf edilmiştir’ diyen Başkan Şahin, “Özellikle 15 Temmuz günü Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca planlanan alçak darbe girişimi karşısında milletimizin feraseti bir arada olduğumuz zaman neleri başarabileceğimizi de hem içeride hem dışarıdaki dosta, düşmana net biçimde göstermiştir” dedi.
Milli seferberlik ruhuna da dikkat çeken Başkan Şahin, “Yaşadığımız acı tecrübelerin bizlerde bıraktığı en güzel etki ise kuşkusuz işte bu milli seferberlik ruhudur. Bu ruhu ekonomik alanda da oluşturulabildiğimiz takdirde aşamayacağımız engelin olamayacağına inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da milletimizin bu özelliğinden yola çıkarak işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak ''Çalışma Hayatında Milli Seferberlik'' projesini başlatmıştır. Sivil toplum kuruluşları başkanı ve yöneticileri olarak da bizlere düşen ülkemizin başlıca ekonomik sorunlarından işsizliğin azaltılması ve hatta sona erdirilmesi konusunda elimizden geldiği kadar mücadele etmektir” dedi.

milli_seferberlik-7.gif


ŞAHİN: “ALANYA İŞ DÜNYASI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR”

Bütün dünyanın krizlerle boğuşurken, ülkemizin büyüyen bir ekonomiye sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Şahin, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun da ifade ettiği gibi işsizlik konusunda atılacak her başarılı adım ülkemizin ekonomik gücünü daha da arttıracaktır. Ülkemizin ekonomisine katkı yapmak da milli bir görevdir. Alanya iş dünyası da bugüne kadar hiçbir milli görevden kaçmamıştır, bundan sonra da üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır” dedi.
Son dönemlerde devletimizin aldığı kararlar ve yaptığı teşviklerle iş dünyasının yükünü hafiflettiğini belirten Başkan Şahin, Alanya’mızda da çok sayıda işletmenin bu teşviklerden yararlandığını söyledi.

ŞAHİN: “ALTSO TURİZM MYO’YU ALANYA’MIZA KAZANDIRDIK”

Ülkemizin en önemli sorunlarından birinin de nitelikli iş gücüolduğuna dikkat çeken Başkan Şahin, “Ülkemizin genelinde nitelikli elemana ihtiyaç var. Bizim istenilen düzeyde nitelikli ara eleman, meslek elemanı yetiştirmemiz gerekir. Bu manada oda olarak Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun kuruluşunda öncülük ettiği Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne kayıtsız kalmadık ve 5,5 ay gibi rekor bir zaman diliminde ALTSO Turizm MYO’nun inşaatını bitirdik. Yüksekokulumuzda servis, ön büro, mutfak personeli ve animatör gibi dallarda nitelikli iç gücü üretilecek. Üretilecek diyorum çünkü ben açtığımız meslek yüksekokulunu ihtiyaç duyulan personel, başarılı insan yetiştiren bir fabrikaya benzetiyorum. Üretimin olduğu yerde bereket olur diyorum. Bu okulumuz inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışma hayatında milli seferberlik projesine de uzun yıllar hizmet verecektir” dedi.

İşverenlere ve iş arayanlara ihtiyaç duydukları danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin sunulması, iş arayanların istihdam edilmeleri ve işverenlerin ihtiyaç duydukları nitelikli işgücünün temin edilmesi amaçlanan ‘Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği’nin önemine dikkat çeken Başkan Şahin, katılımcılara toplantıya gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Başkan Şahin’den sonra söz alan SGK İl Müdürü Nejat Deniz, işverenlere getirilen kolaylıkları anlatmak için Antalya genelinde çeşitli toplantılara katıldıklarını aktardı. Deniz, “İşverenlerimize ne kadar çok ulaşırsak, onlar devletimizin yaptığı teşviklerden o kadar çok yararlanır” dedi.

milli_seferberlik-8.gif


DENİZ’DEN ALTSO’YA TEŞEKKÜR

SGK İl Müdürü Nejat Deniz, “ALTSO  ve ALSMO işbirliğinde tertip ettiğimiz bilgilendirme toplantısında yararlı bilgiler aktarıldı. İşverenlerimize ve muhasebecilerimize teknik bilgiler verdik. Ev sahipliğinden dolayı ALTSO Başkanımız Mehmet Şahin’e ve salonu dolduran siz değerli katılımcılarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Toplantının son kısmında SGK Alanya Merkez Müdürü Halil Murat Uyar, İŞKUR Alanya Merkez Müdürü Selami Harman ve İŞKUR ile SGK’dan gelen uzmanlar tarafından “İstihdam Seferberliği" kapsamında yapılan düzenlemeler, teşvikler ve İŞKUR tarafından düzenlenen mesleki eğitim programları hakkında son gelişmeler katılımcılara aktarıldı.

Yapılan konuşmaların ardından, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve ALSMO Başkanı Kerim Gökçeoğlu, toplantıya verdikleri katkılardan dolayı SGK Antalya  İl Müdürü Nejat Deniz ve İŞKUR Antalya İl Müdürü Veli Tekkanat’a teşekkür plaketi verdiler.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun düzenlediği toplantıya katıldığı için Alanya’ya gelemeyen İŞKUR Antalya İl Müdürü Veli Tekkanat’ın yerine plaketini İŞKUR Alanya Merkez Müdürü Selami Harman aldı.

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Anasayfa Haberler Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş haberleri görmek için tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
kalitebelgesi.jpg
voctestlogo
Üye Kart Avantajları
Üye Bilgi Güncelleme
Üye Görüş ve Öneri Formu
AppStore
GooglePlay
fuarDuyuru.png is-firsatlari.png
ttk7Duyuru.png sicilDuyuru.png
Duyurular
 • EV KADINLARI YARIŞIYOR 2017
  15:18 - 10.05.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da  ev kadınları için yarışma düzenliyor.

  Devamını oku...
 • CEZAYİR'İN İTHALAT KOTASI UYGULAMASININ GENİŞLETİLMESİ
  09:10 - 26.04.2017

  Cezayir Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamaya istinaden 2017 yılında da aşağıda kayıtlı 21 sanayi ve tarım ürününün ithalatı ile ilgili olarak ithalatçı firmalar için lisans alınması koşulu getirilmiştir.

  Devamını oku...
 • SANAYİ SİCİL BELGESİ ALMIŞ İŞLETMELER İÇİN YILLIK İŞLETME CETVELİ DUYURUSU
  17:00 - 19.04.2017

  6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanununun 5. maddesi gereğince, Sanayi işletmeleri her yıl sonundan itibaren 4 ay içerisinde (01 Ocak – 30 Nisan) bir önceki yıla ait yıllık işletme cetvellerinin online…

  Devamını oku...
 • EXPO 2020
  16:12 - 17.04.2017

  EXPO 2020'ye ev sahipliği yapacak olan Dubai, organizasyon için önemli bir bütçe ayırdı.

  Devamını oku...
 • ANTALYA'DA TÜRKİYE-AFRİKA TARIM BAKANLARI TOPLANTISI VE İŞ FORUMU
  11:29 - 17.04.2017

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza ulaşan 11.04.2017 tarih ve 6076 sayılı yazıda,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınan yazıya atfen, Antalya’da, 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan, Cumhurbaşkanımız Sayın…

  Devamını oku...
 • GİRİŞİMCİLİK VE GİRİŞİMCİ KÜLTÜR BİLEŞENİ
  11:52 - 14.04.2017

  KOSGEB tarafından odamıza ulaşan 03.04.2017 tarih ve 60014838-745.01.01-E.5057 sayılı yazıda Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının (EU Programme for the Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises-COSME)…

  Devamını oku...
 • AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİ HAKKINDA
  11:43 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirilmiş olup, ulusal katkı payının ödenmesi ve programın izleme ve değerlendirmesinden sorumlu olduğunu açıklandı.

  Devamını oku...
 • COSME PROGRAMI
  11:32 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayan İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında 2,3 milyar Avro'luk bütçe tahsisi yapıldı.

  Devamını oku...
 • DİJİTAL BEDEN DİLİMİZ
  15:18 - 13.04.2017

  ALTSO Akademi'nin 2017 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri Çiğdem Duman'ın katılacağı 'Dijital Beden Dilimiz' semineriyle devam ediyor.

  Devamını oku...
 • MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI
  16:12 - 11.04.2017

  ALTSO Voc-Test Merkezi tarafından Oda Temizleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3) ve Ön Büro Görevlisi (Seviye 4) Meslekleri için Mesleki Yeterlilik Sınavı Açılacaktır.

  Devamını oku...
 • ALTSO ÜYELERİNE WALDORF MÜJDESİ
  17:41 - 07.04.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Waldorf Eğitim Vakfı Özel Yaşam Okulları arasında, Avantaj Kart projesi kapsamında ALTSO üyelerini ve personellerini kapsayan indirim protokolü imzalandı.

  Devamını oku...
 • KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI
  10:53 - 29.03.2017

  Karayolu Taşıma Yönetmeliği Taslağı hakkında önemli duyuru.

  Devamını oku...
 • UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
  14:29 - 24.03.2017

  Odamız ile İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında yapılan KOSGEB Girişimcilik Kursu Protokolü kapsamında, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" düzenlenecektir. Başvurular, İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü’ne internet üzerinden yapılacaktır.

  Devamını oku...
 • KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ
  10:51 - 22.03.2017

  Odamız ile TSE Belgelendirme Merkezi Başkanlığı işbirliğinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi, İç Tetkik Eğitimi ve Risk Tabanlı Proses Eğitimi düzenlenecektir.

  Devamını oku...
 • İŞARET DİLİ KURSU
  11:32 - 15.03.2017

  Odamız ile Alanya Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 120 saatlik İşaret Dili kursu düzenlenecektir.

  Devamını oku...
Duyurular Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş duyuruları görmek için tıklayınız.
Alanya Canlı
alanya260.jpg
yenittk1.jpg
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.