Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 14609299
Beslemeler
Ana Sayfa
Advertisement
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
DETUR VE FİNLANDİYA FOX TV'DEN ALTSO'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ Yazdır E-posta
19.09.2016 14:00

foxtv_rportaj-1.gifALANYA'NIN KAHRAMANLARI İZLENME REKORLARI KIRDI

Geçtiğimiz yıl Finlandiya Fox TV’de yayınlanan ve izlenme rekorları kıran 12 Bölümlük “Alanya’nın Kahramanları” adlı dizinin yeni bölümlerinin çekimi için Alanya’ya gelen FOX TV yetkilileri ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e programa katkıları nedeniyle teşekkür ziyareti yaptı. Şahin ayrıca Fox Tv’ye bir de röportaj verdi.

foxtv_rportaj-2.gif


DETUR Alanya Bölge Müdürü Terhi Alanya, Finlandiya Fox Tv’den Program Yapımcısı Sari Isotalo’nun yaptığı ziyarette proje ekibinde yer alan ALTSO Meclis Üyesi Mehmet Tüzün’ün de hazır bulundu.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in projeye çok önemli katkılar yaptığı için bayram günü kendisini ziyaret etmek istediklerini belirten DETUR Bölge Müdürü Terhi Alanya, “Tatil de olsa başkanımız Mehmet Şahin bizleri kırmadı. Finlandiya’da büyük ses getiren programın başarısında kendisinin de çok önemli katkıları var. Bizlerin hep yanında oldu, güç verdi” dedi.

Bilindiği üzere söz konusu proje DETUR Seyahat Acentesi, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi ve ALTİD işbirliğinde hayata geçirilmişti.

foxtv_rportaj-3.gif


12 BÖLÜM DAHA ÇEKİLECEK

Geçtiğimiz dönem 10 bölüm halinde sunulan ve gelen talep üzerine haftada 2 kez tekrarı olmak üzere 30 bölüm izlenen “Alanya’nın Kahramanları” adlı dizide Alanya’da yaşayan Finlandiyalıların yaşamından kesitler verdiklerini söyleyen DETUR Bölge Müdürü Terhi Alanya, “ Gelen talep üzerine 12 bölüm daha çekeceğiz. Filmde burada yaşayan Finlandiyalıların sosyal yaşamları konu alınıyor. Her birinin burada güvenle, mutluluk içinde yaşadığı, sağlık başta olmak üzere her ihtiyaçlarının en modern şekilde karşılandığı gözler önüne seriliyor. Bu program diğer İskandinav ülkelerinde de izleniyor. Çeşitli ülkelerden de talepler var” diye konuştu.

ALANYA; “HER HAFTA BİR ÜNLÜ ALANYA’YA GELDİ”

Program sayesinde Alanya’nın tanıtımına çok ciddi olumlu katkı yapıldığını düşündüğünü belirten Terhi Alanya, her hafta bir ünlünün de Alanya’ya geldiğini ve bunun Finlandiya’da çok daha fazla kitlelere ulaşılmasında etkin rol oynadığını söyledi. Türkiye’nin turizm anlamında çok güvenli bir ülke olduğunu da belirten Terhi, “Elton John bile gelip konser veriyor. Ayrıca Türkiye’deki havalimanları Avrupa’dakilerden bile daha güvenli. Tanıtım bir pazarlama işi. Biz bu konuda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

foxtv_rportaj-4.gif


ALANYA; “İNTERNETTEN 1 MİLYONUN ÜZERİNDE İZLENDİ”

5 Milyon nüfuslu Finlandiya’da 1 milyonun üzerinde kişinin programı internetten de izlediğini belirten Alanya, “TV’deki ilgi bir yana internet üzerinden de müthiş bir rekor kırıldı. Toplam 5 milyon nüfusa sahip Finlandiya’da 1 milyonun üzerinde kişi internetten programı takip etmiş. Bu çok büyük bir rakam” diye konuştu.

ŞAHİN: “ HEM YERİNDE TANITIM, HEM ONLİNE TANITIM YAPILDI”

Programın önemine dikkat çeken ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ise ziyarette Fin Fox Tv’ye bir röportaj verdi. Şahin röportajında Alanya’ya büyük ilgi gösteren Finlandiyalı ve diğer İskandinav ülkelere sevgilerini iletirken, Alanya’nın huzurlu ve güvenli bir kent olduğunu ve burada yabancı ülke vatandaşları ile komşu olduklarını söyledi. Şahin, Alanya’dan çok sayıda ülkeden toplam 37 bini aşkın yabancı ülke vatandaşının ev aldığını belirterek, “Alanya bir dünya kentidir. Buraya gelip Alanya’mıza aşık olmayan yoktur. Program sayesinde ekran başındaki insanların farkında olmadan Alanya’da yaşama imkanı bulduğunu düşünüyorum. Burada yaşama fikri hoşlarına gitmiş olacak ki dizinin yeni bölümlerini çekmeyi düşünüyorlar” dedi.

foxtv_rportaj-5.gif


ŞAHİN; “TANITIMDA TÜM GÜCÜMÜZÜ KULLANMALIYIZ”

Alanya’nın tanıtımı ve ALTAV’daki yapılanmaya da değinen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana tanıtım konusuna değiniyoruz. ALTAV konusunda da olumlu gelişmeler yaşandı. Yeterli mi? Tabi ki değil. Hep daha iyiyi aramalıyız, çabalamalıyız. Bu programın da 12 bölümlük yeni çekimlerini ALTAV olarak takip edeceğiz” dedi.

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Anasayfa Haberler Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş haberleri görmek için tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
kalitebelgesi.jpg
voctestlogo
Üye Kart Avantajları
Üye Bilgi Güncelleme
Üye Görüş ve Öneri Formu
AppStore
GooglePlay
fuarDuyuru.png is-firsatlari.png
ttk7Duyuru.png sicilDuyuru.png
Duyurular
 • EV KADINLARI YARIŞIYOR 2017
  15:18 - 10.05.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da  ev kadınları için yarışma düzenliyor.

  Devamını oku...
 • CEZAYİR'İN İTHALAT KOTASI UYGULAMASININ GENİŞLETİLMESİ
  09:10 - 26.04.2017

  Cezayir Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamaya istinaden 2017 yılında da aşağıda kayıtlı 21 sanayi ve tarım ürününün ithalatı ile ilgili olarak ithalatçı firmalar için lisans alınması koşulu getirilmiştir.

  Devamını oku...
 • SANAYİ SİCİL BELGESİ ALMIŞ İŞLETMELER İÇİN YILLIK İŞLETME CETVELİ DUYURUSU
  17:00 - 19.04.2017

  6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanununun 5. maddesi gereğince, Sanayi işletmeleri her yıl sonundan itibaren 4 ay içerisinde (01 Ocak – 30 Nisan) bir önceki yıla ait yıllık işletme cetvellerinin online…

  Devamını oku...
 • EXPO 2020
  16:12 - 17.04.2017

  EXPO 2020'ye ev sahipliği yapacak olan Dubai, organizasyon için önemli bir bütçe ayırdı.

  Devamını oku...
 • ANTALYA'DA TÜRKİYE-AFRİKA TARIM BAKANLARI TOPLANTISI VE İŞ FORUMU
  11:29 - 17.04.2017

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza ulaşan 11.04.2017 tarih ve 6076 sayılı yazıda,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınan yazıya atfen, Antalya’da, 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan, Cumhurbaşkanımız Sayın…

  Devamını oku...
 • GİRİŞİMCİLİK VE GİRİŞİMCİ KÜLTÜR BİLEŞENİ
  11:52 - 14.04.2017

  KOSGEB tarafından odamıza ulaşan 03.04.2017 tarih ve 60014838-745.01.01-E.5057 sayılı yazıda Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının (EU Programme for the Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises-COSME)…

  Devamını oku...
 • AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİ HAKKINDA
  11:43 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirilmiş olup, ulusal katkı payının ödenmesi ve programın izleme ve değerlendirmesinden sorumlu olduğunu açıklandı.

  Devamını oku...
 • COSME PROGRAMI
  11:32 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayan İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında 2,3 milyar Avro'luk bütçe tahsisi yapıldı.

  Devamını oku...
 • DİJİTAL BEDEN DİLİMİZ
  15:18 - 13.04.2017

  ALTSO Akademi'nin 2017 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri Çiğdem Duman'ın katılacağı 'Dijital Beden Dilimiz' semineriyle devam ediyor.

  Devamını oku...
 • MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI
  16:12 - 11.04.2017

  ALTSO Voc-Test Merkezi tarafından Oda Temizleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3) ve Ön Büro Görevlisi (Seviye 4) Meslekleri için Mesleki Yeterlilik Sınavı Açılacaktır.

  Devamını oku...
 • ALTSO ÜYELERİNE WALDORF MÜJDESİ
  17:41 - 07.04.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Waldorf Eğitim Vakfı Özel Yaşam Okulları arasında, Avantaj Kart projesi kapsamında ALTSO üyelerini ve personellerini kapsayan indirim protokolü imzalandı.

  Devamını oku...
 • KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI
  10:53 - 29.03.2017

  Karayolu Taşıma Yönetmeliği Taslağı hakkında önemli duyuru.

  Devamını oku...
 • UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
  14:29 - 24.03.2017

  Odamız ile İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında yapılan KOSGEB Girişimcilik Kursu Protokolü kapsamında, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" düzenlenecektir. Başvurular, İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü’ne internet üzerinden yapılacaktır.

  Devamını oku...
 • KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ
  10:51 - 22.03.2017

  Odamız ile TSE Belgelendirme Merkezi Başkanlığı işbirliğinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi, İç Tetkik Eğitimi ve Risk Tabanlı Proses Eğitimi düzenlenecektir.

  Devamını oku...
 • İŞARET DİLİ KURSU
  11:32 - 15.03.2017

  Odamız ile Alanya Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 120 saatlik İşaret Dili kursu düzenlenecektir.

  Devamını oku...
Duyurular Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş duyuruları görmek için tıklayınız.
Alanya Canlı
alanya260.jpg
yenittk1.jpg
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.