Ana Sayfa | Ticaret Sicili İşlemleri | Oda Hizmet Standartları | Eğitim & Kariyer | İLETİŞİM | ENGLISH  
Türkçe English
Ana Sayfa
Alanya
Odamız Hakkında
Hizmetlerimiz
Ticaret Sicil İşlemleri
Hibe Projelerimiz
Bilgi Hizmetleri
Üyelerimiz
Altso Kariyer
Yayınlarımız
İş & İşbirliği Fırsatları
Duyurular
Fuarlar
Eğitim & Seminerler
Aklınızda Bulunsun
Dilekçe ve Formlar
Site Haritası
Site içi Detaylı Arama
TOBB / Oda Mevzuatı
Basında Odamız
İletişim
Site içi Arama
 
E-Posta Duyuru Listesi

Odamız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.
bilgiedinme2.jpg
kutuphane.jpg
unvansorgu1.jpg
memnuniyet1.jpg
tezdestek1.jpg
kosgebsinerji.jpg
hibe_fon.png
125x66.jpg
 
destination_logo2.jpg
tobb_60yil.jpg
bagev2.jpg
belediyelogo.jpg
nsayfakonaklama-rnci-dostu.gif 
rekabetkurumu.jpg
altsomyo.jpg
fuarrehberi2013.jpg

sigorta2.jpg
kgfonu.jpg
kobi2.jpg
kosgeb2.jpg

enerji.jpg
T.C. Ekonomi Bakanlığı
DEİK
Kimler Sitede
İstatistikler 10.09.2007 'den sonra
Ziyaretçiler: 14609305
Beslemeler
Ana Sayfa
Advertisement
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google
ALTSO TURİZM MYO'DA DERS BAŞI Yazdır E-posta
29.09.2016 15:50

altso_turizm_myo_ders-1.gifALTSO TURİZM MYO’DA DERS BAŞI

Salı günü eğitim ve öğretime başlayan ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılan ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nda bugün hareketli saatler yaşandı. Okulu 5 ay gibi rekor bir zamanda tamamlayan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALKÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Pınarbaşı ile birlikte derse giren öğrencileri sınıflarında ziyaret etti.

altso_turizm_myo_ders-2.gif


Ziyarette Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, ALTSO Meclis Başkan Vekili Mustafa Irmak ve ALTSO Meclis Üyesi Fatma Taşpınar’da hazır bulundu. Heyet okulda incelemelerde bulunduktan sonra derslere girerek öğrenciler ile bir araya geldiler.

altso_turizm_myo_ders-3.gif


Öğrencilere eğitim yaşamlarında başarılar dileyen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Alanya’mız siz öğrencilerle çok daha güzel. Şehrimize renk kattınız. Burada sizlerle olmaktan çok mutluyuz. Kurum olarak yükseköğrenimin yaygınlaşması ve sizlerin sorunsuz biçimde eğitim hayatını sürdürmesi için elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz” dedi.

altso_turizm_myo_ders-4.gif


1000 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRECEK

Öte yandan şu anda ALTSO Turizm MYO da 400 öğrencinin eğitime başladığını, önümüzdeki hafta formasyona girecek 400 öğrenci ile bu rakamın 800 olacağı açıklandı. ALKÜ Sekreterliğinden alınan bilgiye göre birkaç hafta içinde okuldaki öğrenci sayısının 1000’i bulacağı belirtildi.

altso_turizm_myo_ders-5.gif


ŞAHİN: “ARA ELAMAN SORUNU ORTADAN KALKACAK”

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Meslek Yüksekokulu’yla birlikte, turizm sektöründe yaşanan ara eleman sorununun ortadan kalkacağını söyledi. ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nda, garsonluk, animatörlük, resepsiyonist, kat görevlisi gibi bölümlerin açılacağını vurgulayan Başkan Şahin, “Gerçekten zordu, açamazsınız, yapamazsınız diyenler de oldu. Çünkü bununla ilgili yeterli bütçemiz yoktu. Ama yine her zamanki gibi medeni cesaretimiz ve girişimciliğimizle arkadaşlarımızla birlikte Sayın Bakanımızın, Rektörümüzün önderliğinde burayı yapmaya karar vermiştik. Protokolümüzü de Dışişleri Bakanımız Alanya’mızın gururu Sayın Çavuşoğlu’nun önderliğinde, onun şahitliğinde Sayın Rektörümüz, Alanya Belediye Başkanımız, Kaymakamımız ve ilgili arkadaşlarımızla birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle birlikte yapmıştık. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılına okulumuzu yetiştireceğimizi taahhüt etmiştik. Çok şükür rabbim bizi mahcup etmedi, sözümüzü yerine getirmemize yardım etti” dedi.

altso_turizm_myo_ders-6.gif


“RESMİ AÇILIŞ YAPILACAK”

Başkan Şahin, “Okulumuzun resmi açılışını yine Sayın Bakanımızın programına uyarlayıp, onunla birlikte yine rektörümüz ve devlet büyüklerimizle birlikte yapacağız. Öğrencilerimize hayırlı uğurlu olur inşallah, vatana millete hayırlı öğrenciler yetişir inşallah okumuzdan. Başta Sayın Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bizlerle bugün gelerek burada inceleme yapan Sayın Rektörümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Er’e, ALTSO eğitim grubumuzdan Mustafa Irmak ve Fatma Taşpınar’a ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.

altso_turizm_myo_ders-7.gif


PINARBAŞI: “BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Şahin’den sonra söz alan Rektör Pınarbaşı ise ALTSO Turizm MYO’da eğitimin başlamasının kendilerinde büyük sevinç yarattığını belirterek, “ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu binasında görüldüğü gibi öğrencilerimiz derse başladı. Daha önce söylemiştim, bu bina bizim için çok önemliydi. Herkesin bildiği gibi öğrenci sayımız arttı. Geçen sene 6 bin 500 olan öğrenci sayısı bu yıl 8 bine çıktı. Bu sayı her yıl katlanarak artmaya devam edecek. Eğer bu bina olmasaydı biz bu sene çok sıkıntı çekecektik, bu artan öğrenci sayımızla beraber. Ama çok şükür başkanımızın da ifade ettiği gibi 5 ay gibi kısa bir sürede bu bina bitirildi. Ve şuanda öğrencilerimiz burada ders işlemeye başladı. Ben başta ALTSO Başkanımız Mehmet Şahin bey olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine ve tüm destekleyen herkese çok teşekkürlerimi sunuyorum. Güzel bir okul oldu, inşallah öğrencilerimiz burada çok kaliteli bir eğitim görecekler” diye konuştu.

altso_turizm_myo_ders-9.gif


Heyet son olarak öğrencilerle birlikte kantinde yemek yedi.

altso_turizm_myo_ders-8.gif

 
Paylaş: Facebook Twitter FriendFeed MySpace Google

Anasayfa Haberler Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş haberleri görmek için tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler
 
kalitebelgesi.jpg
kalitebelgesi.jpg
voctestlogo
Üye Kart Avantajları
Üye Bilgi Güncelleme
Üye Görüş ve Öneri Formu
AppStore
GooglePlay
fuarDuyuru.png is-firsatlari.png
ttk7Duyuru.png sicilDuyuru.png
Duyurular
 • EV KADINLARI YARIŞIYOR 2017
  15:18 - 10.05.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da  ev kadınları için yarışma düzenliyor.

  Devamını oku...
 • CEZAYİR'İN İTHALAT KOTASI UYGULAMASININ GENİŞLETİLMESİ
  09:10 - 26.04.2017

  Cezayir Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamaya istinaden 2017 yılında da aşağıda kayıtlı 21 sanayi ve tarım ürününün ithalatı ile ilgili olarak ithalatçı firmalar için lisans alınması koşulu getirilmiştir.

  Devamını oku...
 • SANAYİ SİCİL BELGESİ ALMIŞ İŞLETMELER İÇİN YILLIK İŞLETME CETVELİ DUYURUSU
  17:00 - 19.04.2017

  6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanununun 5. maddesi gereğince, Sanayi işletmeleri her yıl sonundan itibaren 4 ay içerisinde (01 Ocak – 30 Nisan) bir önceki yıla ait yıllık işletme cetvellerinin online…

  Devamını oku...
 • EXPO 2020
  16:12 - 17.04.2017

  EXPO 2020'ye ev sahipliği yapacak olan Dubai, organizasyon için önemli bir bütçe ayırdı.

  Devamını oku...
 • ANTALYA'DA TÜRKİYE-AFRİKA TARIM BAKANLARI TOPLANTISI VE İŞ FORUMU
  11:29 - 17.04.2017

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza ulaşan 11.04.2017 tarih ve 6076 sayılı yazıda,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınan yazıya atfen, Antalya’da, 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan, Cumhurbaşkanımız Sayın…

  Devamını oku...
 • GİRİŞİMCİLİK VE GİRİŞİMCİ KÜLTÜR BİLEŞENİ
  11:52 - 14.04.2017

  KOSGEB tarafından odamıza ulaşan 03.04.2017 tarih ve 60014838-745.01.01-E.5057 sayılı yazıda Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının (EU Programme for the Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises-COSME)…

  Devamını oku...
 • AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİ HAKKINDA
  11:43 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edilebilirliği Programının ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirilmiş olup, ulusal katkı payının ödenmesi ve programın izleme ve değerlendirmesinden sorumlu olduğunu açıklandı.

  Devamını oku...
 • COSME PROGRAMI
  11:32 - 14.04.2017

  Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayan İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında 2,3 milyar Avro'luk bütçe tahsisi yapıldı.

  Devamını oku...
 • DİJİTAL BEDEN DİLİMİZ
  15:18 - 13.04.2017

  ALTSO Akademi'nin 2017 yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri Çiğdem Duman'ın katılacağı 'Dijital Beden Dilimiz' semineriyle devam ediyor.

  Devamını oku...
 • MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI
  16:12 - 11.04.2017

  ALTSO Voc-Test Merkezi tarafından Oda Temizleme Görevlisi (Seviye 2), Kat Sorumlusu (Seviye 3) ve Ön Büro Görevlisi (Seviye 4) Meslekleri için Mesleki Yeterlilik Sınavı Açılacaktır.

  Devamını oku...
 • ALTSO ÜYELERİNE WALDORF MÜJDESİ
  17:41 - 07.04.2017

  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Waldorf Eğitim Vakfı Özel Yaşam Okulları arasında, Avantaj Kart projesi kapsamında ALTSO üyelerini ve personellerini kapsayan indirim protokolü imzalandı.

  Devamını oku...
 • KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI
  10:53 - 29.03.2017

  Karayolu Taşıma Yönetmeliği Taslağı hakkında önemli duyuru.

  Devamını oku...
 • UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
  14:29 - 24.03.2017

  Odamız ile İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında yapılan KOSGEB Girişimcilik Kursu Protokolü kapsamında, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" düzenlenecektir. Başvurular, İŞKUR Alanya Hizmet Merkez Müdürlüğü’ne internet üzerinden yapılacaktır.

  Devamını oku...
 • KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ
  10:51 - 22.03.2017

  Odamız ile TSE Belgelendirme Merkezi Başkanlığı işbirliğinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi, İç Tetkik Eğitimi ve Risk Tabanlı Proses Eğitimi düzenlenecektir.

  Devamını oku...
 • İŞARET DİLİ KURSU
  11:32 - 15.03.2017

  Odamız ile Alanya Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğinde Mesleki Eğitim Kursları kapsamında 120 saatlik İşaret Dili kursu düzenlenecektir.

  Devamını oku...
Duyurular Arşivi
Önceki tarihlere ait arşivlenmiş duyuruları görmek için tıklayınız.
Alanya Canlı
alanya260.jpg
yenittk1.jpg
Telif Hakları © 2007-2012 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'na aittir.
Alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz
Tasarım ve Barındırma
Leartes.NET | Leartes™ Bilgi İşlem Ltd. Şti.